ZNACZENIE PYTANIA O WYMAGANIA DIETETYCZNE PRZY ZAMAWIANIU CATERINGU

Kiedy angażujesz się w usługi cateringowe, bardzo ważne jest, aby ustalić, czy któryś z Twoich gości ma specjalne wymagania dietetyczne. Jako gospodarz lub organizator imprezy, Twoim zadaniem jest nie tylko zapewnienie gościom dobrej zabawy, ale także upewnienie się, że podawane przez Ciebie jedzenie jest zgodne z dietą, którą stosują. Przy zamawianiu cateringu nie można wystarczająco podkreślić znaczenia pytania o wymagania dietetyczne.
 

Uważaj na alergie pokarmowe

 
Jednym z głównych powodów, dla których należy pytać o wymagania dietetyczne przy zamawianiu cateringu, jest rozpoznanie alergii pokarmowych. Alergie żywieniowe mogą być od łagodnych do bardzo poważnych, dlatego ważne jest, aby zapytać uczestników, a następnie przekazać te informacje swojej firmie cateringowej. Nie jest bezpieczne przyjmowanie założeń w przypadku alergii pokarmowych i należy upewnić się, że wszystkie informacje dostarczone przez gościa są przekazywane do firmy cateringowej.
 
cateromarket
 

Wrażliwość kulturowa i religijna

 
Innym powodem, dla którego warto pytać o wymagania żywnościowe, jest poszanowanie wrażliwości kulturowej i religijnej. Dlatego może zaistnieć potrzeba zaspokojenia potrzeb żywieniowych gości w oparciu o ich przekonania. Jeśli nie jesteś pewien, czy przestrzegane ograniczenia są przestrzegane, powinieneś zapytać swoich gości bezpośrednio. Dzięki tej praktyce nie tylko będziesz w stanie zapewnić swoim gościom odpowiednie jedzenie, ale także dowiesz się więcej o innych religiach i przekonaniach.
 
Zapytanie gości o specjalne wymagania dietetyczne pokazuje, że jesteś sumiennym gospodarzem i powinieneś stać się integralną częścią planowania imprez gastronomicznych.

Zobacz również