Poznaj wyciskarki dwuślimakowe

Trudno nie dostrzec, że systematycznie rośnie nacisk, jaki kładzie się nie tylko na sam zdrowy styl życia, ale również na zdrowe odżywianie. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie możemy mówić o prawdziwym renesansie w odniesieniu do wyciskarek wolnoobrotowych do soków. Producenci tego rodzaju urządzeń tworzą i wcielają w życie coraz bardziej innowacyjne technologie. Nic więc dziwnego, że asortyment wyciskarek nieustannie się powiększa, a wybór nastręcza konsumentowi sporo trudności. Przed zakupem dobrze jest więc zorientować się, czego możemy oczekiwać od rozwiązania tego typu.

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków bazują na tej samej zasadzie działania bez względu na to, która z firm odpowiada za ich produkcje. Proces wyciskania odbywa się więc z wykorzystaniem wałka ślimakowego. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że wyciskarki, w zależności od modelu, mogą być wyposażone zarówno w jeden, jak i dwa takie wałki. Wyciskarki dwuślimakowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że ich budowa opiera się właśnie na dwóch wałkach. Mamy więc do czynienia z urządzeniami większymi i cięższymi niż wyciskarki jednoślimakowe. Nie oznacza to jednak, że jest to produkt, którego posiadanie nie będzie dla nas korzystne.

GreenStar Elite GSE-5000

Model GreenStar Elite GSE-5000 zaliczany jest do grupy wyciskarek dwuślimakowych. Producenci zachęcają do ich zakupu zwracając uwagę na to, że można uzyskać za ich pośrednictwem więcej soku. Ich budowa jest jednak na tyle skomplikowana, że przekłada się to na większy czas, jaki trzeba poświęcić tak na ich rozłożenie, jak i samo czyszczenie. Praca wyciskarki dwuślimakowej jest znacznie wolniejsza niż jej jednoślimakowego odpowiednika. Wynika to z użycia podwójnego wałka. W naturalny sposób przechodzi przez niego na raz znacznie mniej surowca. Nie można nie zgodzić się również z tym, że cena takiego rozwiązania nie jest niska. Wpływa na nią przede wszystkim większy poziom skomplikowania budowy, choć pewne znaczenie ma również to, że droższe są też materiały przeznaczone do wyprodukowania takiej wyciskarki. Do niedawna wyciskarki dwuślimakowe reklamowano przede wszystkim jako modele stworzone z myślą o tych osobach, którym marzą się zielone koktajle. Trawy, zioła i warzywa liściaste stawiają przed wyciskarkami szczególnie duże wymagania i mniej skomplikowane modele często nie mogły się z nimi uporać. Obecnie jednak tendencja się zmienia i to, co jeszcze nie tak dawno było bardzo trudne, nie jest już dużym wyzwaniem dla wyciskarki jednoślimakowej. Nadal jednak nie można zakwestionować tego, że wyciskarki z dwoma wałkami sprawdzają się znakomicie, jeśli chcemy stosować terapie zdrowotne. To także idealna opcja dla tych osób, które cenią sobie zarówno wydajność, jak i efektywność pracy. Omawiana tu wyciskarka jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Korzystając z niej można stosować wiele dodatkowych przystawek, zdolności sprzętu są więc w stanie zaimponować bardzo wymagającym odbiorcom. Bez problemu można więc wycisnąć sok nie tylko z produktów liściastych, ale i z wielu innych. Urządzenie posiada także dodatkowe czujniki bezpieczeństwa utrudniające jego przypadkowe uruchomienie.

Zobacz również