Cztery błędy popełniane przez właścicieli wyciskarek

Choć soki są reklamowane jako wyjątkowo zdrowe, często pojawia się pytanie o to, czy rzeczywiście zawsze tak jest. Jeśli chcemy mieć pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi tylko to, co najlepsze, starajmy się pić przede wszystkim te soki, które są świeżo wyciśnięte. Nie można przy tym zapominać, że podczas ich przygotowania nietrudno o błędy. Tylko ucząc się, jak ich unikać możemy mieć pewność, że dostarczamy organizmowi to, co najlepsze.

Błąd pierwszy – stawianie jedynie na najzdrowsze składniki

Czy wybieranie do soków tylko tego, co najzdrowsze, może być w ogóle uznawane za błąd? Okazuje się, że w pewnych okolicznościach właśnie tak jest. Jeśli sok miałby się składać z samych zielonych liści, z pewnością byłby bombą witaminową. Jednocześnie byłby jednak na tyle niesmaczny, że trudno byłoby nawet zmusić się do jego przełknięcia. Nasze kubki smakowe mogą przyzwyczaić się do czegoś, co charakteryzuje się dość specyficznym smakiem, musimy jednak liczyć się z tym, że nie będzie to miało miejsca już przy pierwszym kontakcie. Jeśli więc któryś ze składników wywołuje dyskomfort, zmuszanie się do niego nie ma najmniejszego sensu. Najlepszą opcją okaże się więc zrezygnowanie z niego oraz ponowne wprowadzanie go w znacznie mniejszych ilościach.

Błąd drugi – przekonanie, że każda wyciskarka działa tak samo

Jeśli poświęcimy odpowiednio wiele uwagi propozycjom rynkowym, z pewnością zauważymy, że wyciskarki wolnoobrotowe dzielą się zarówno na pionowe i poziome, jak i na jedno-, oraz dwuślimakowe. Jeśli chcemy przyswoić różnice między nimi, w dużym skrócie przedstawia się to tak, że wyciskarki dwuślimakowe są bardziej wydajne, a obsługa wyciskarek pionowych jest zawsze nieco łatwiejsza niż ma to miejsce w odniesieniu do ich poziomych odpowiedników. Nie można zapominać także o tym, że nie wszystkie oferują taką samą liczbę obrotów. Sprzedawcy zapewniają nas, że im jest ich mniej, tym lepiej, jeśli jednak chcemy po prostu zacząć zdrowo się odżywiać, możemy uznać, że jest to nieco mniej istotny parametr. Wybór powinien być wiec uzależniony przede wszystkim od tego, jakie są nasze potrzeby. Nawet najlepsza maszyna może nas przecież zniechęcić do siebie, jeśli jej mycie i składanie będzie wyzwaniem ponad nasze siły.

Błąd trzeci – nadmierne przywiązanie do soków owocowych

Wiele osób decyduje się na zakup wyciskarek po to, aby pić soki owocowe i chudnąć. Z pewnością taka dieta będzie wyjątkowo smaczna, nie mamy jednak żadnej pewności, co do tego, że okaże się równie skuteczna. Niestety, soki owocowe to nie tylko ogromna dawka witamin i minerałów, ale i imponująca dawka cukru.

Błąd czwarty – serwowanie soku do każdego posiłku

Składniki, jakie zawarte są w sokach, przyswajają się w imponującym tempie. Zwykle nie trwa to dłużej niż dwadzieścia minut. Świeżo wyciskany sok nie może być więc serwowany z każdym jedzeniem. Jeśli spotka na swojej drodze jajecznicę z bekonem, najprawdopodobniej zafunduje nam przede wszystkim dolegliwości trawienne. Jeśli więc chcemy, aby sok przyniósł nam najwięcej korzyści, najlepiej pić go na pusty żołądek.

Zobacz również