Dlaczego warto mieć wyciskarkę do owoców w swoim domu?

O tym, że świeżo wyciskane soki są bardzo zdrowe i pożywne nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepiej świadczy o tym różnica cen tego typu soków i soków z kartonu, oferowanych w sklepach czy restauracjach. Nie trzeba jednak kupować soku w cenie 10-12 zł za szklankę czy 5-6 zł za buteleczkę o pojemności 330 ml. Wystarczy przygotować taki sok samodzielnie, ze swoich ulubionych warzyw czy owoców, używając do tego specjalnej wyciskarki.

Wyciskarki do soków, jeszcze kilka lat temu mało znane, stały się w ostatnim czasie wielkim hitem sprzedażowym. Mimo swojej ceny urządzenia te są coraz bardziej popularne i stają się alternatywą dla znanej wszystkim sokowirówki. Co sprawia, że wyciskarki zyskują na popularności?

Najważniejszą cechą wyciskarek, ich wyróżnikiem na rynku, jest możliwość przygotowania soków o wysokich wartościach odżywczych. Innymi słowy, podczas wytwarzania soku wyciskarka nie niszczy (np. pod wpływem temperatury) cennych witamin i minerałów. Soki zachowują cenne enzymy oraz to, co w owocach i warzywach najlepsze. Ponadto, wyciskarki, w przeciwieństwie do sokowirówek, mogą wyciskać sok z roślin liściastych. Mając takie urządzenie można przygotowywać soki na bazie owoców, szpinaku, kapusty czy trawy pszenicznej.

Kolejną zaletą wyciskarek jest komfort użytkowania – cicha praca urządzenia, łatwość czyszczenia i utrzymania w czystości oraz wydajność – z 1,5-2 kg owoców/warzyw można przygotować aż 1 litr pełnowartościowego soku.

Wyciskarka do soków jest więc doskonałą propozycją dla tych, którzy dbają o zdrowie (bogate w witaminy i minerały menu) a jednocześnie lubią oszczędzać - zarówno czas jak i pieniądze. Dzięki wyciskarkom szklanka soku może kosztować nie 10 a (nie więcej niż) 2 zł, a mycie i czyszczenie może trwać 5 a nie 20 min (jak w przypadku sokowirówki). Inwestycja w drogie, na pierwszy rzut oka, urządzenia może się okazać doskonałym początkiem do oszczędzania. Czasem warto dużo zainwestować, żeby osiągnąć ogromne korzyści, zarówno zdrowotne jak i finansowe.

Zobacz również