Smoothie z melona

Ten przepis jest w najlepszym wypadku prosty! Wybierz dowolną odmianę melona i zmieszaj go sam w pyszny, słodki nektar, który nie może być łatwiejszy do strawienia. Bez względu na to, jaką odmianę melona wybierzesz, zaoferuje on Twojemu ciału niesamowite korzyści lecznicze.

Melony są potężnym pokarmem oczyszczającym wątrobę ze względu na ich zdolność do samodzielnego nawilżania krwi i pomagają złagodzić stan przeciążenia wątroby. Połączenie unikalnej zawartości żywej wody w melonie z zawartością składników odżywczych pozwala sercu na mniejszą pracę; melony przerzedzają brudną, toksyczną, wypełnioną tłuszczem krew, dzięki czemu serce nie przepracowuje samego siebie w pompowaniu krwi. Zmniejsza to częściowo odpowiedzialność wątroby za ochronę serca, co zwalnia ją z konieczności skupienia się na innych ważnych funkcjach chemicznych, które są potrzebne w danym momencie.

Melony zapewniają również wątrobie nawodnienie, którego można się trzymać w czasie suszy, prowadząc przewlekle odwodniony tryb życia. Z łatwością wypłukują toksyny z przewodu pokarmowego i odbudowują zapasy kwasu solnego w żołądku. A ponieważ żółć nie jest potrzebna do rozkładu i trawienia melony, wątroba może pracować nad przywróceniem jej zbiornika żółci.

Smoothie z melona

Składniki:
od 3 do 4 filiżanek pokrojonego w kostkę melona, np. arbuza, kantalupa, spadź, kanarka, galia, pocałunek w cukier, kula śniegowa lub inny rodzaj.

Przygotowanie:
Umieścić melon w mikserze i mieszać do uzyskania gładkiej konsystencji, około 1 do 2 minut. Wlać do szklanki i natychmiast podać.

Wskazówki:

  • - Melonem najlepiej delektować się na pusty żołądek lub tylko po wodzie z cytryny lub limonki i soku z selera. Przed degustacją Melon Smoothie odczekaj zwyczajowe 15 do 20 i najlepiej 30 minut po zakończeniu soku z selera.
  • - Możesz podwoić lub potroić ten przepis w zależności od swojego apetytu.
  • - Wszystkie dojrzałe melony tworzą prawdziwe pyszne koktajle, które posiadają mnóstwo leczniczych właściwości, więc nie krępuj się korzystać z każdej odmiany melony, którą lubisz. Pamiętaj jednak, aby trzymać się jednej odmiany melony na smoothie. Eksperymentuj z różnymi odmianami z czasem, aby zobaczyć, co Ci się podoba.

Zobacz również