Smoothie z ananasem i imbirem

Ananas i mango nie są bez powodu ulubionymi owocami na całym świecie i w tym przepisie doskonale się łączą. Kopniak imbiru dodaje odrobinę ciepła i przypraw, zapewniając jednocześnie niezliczone korzyści zdrowotne, takie jak pomoc w trawieniu i asymilacji oraz pomoc w zapobieganiu przeziębieniom, grypie, chorobom układu ruchu i zawrotom głowy.

Związki lecznicze ananasa działają jak mechanizmy szczotkujące, które pomagają oczyszczać i usuwać lepki śluz i zanieczyszczenia, które mogą gromadzić się wewnątrz wątroby. Ananas pomaga rozpuścić kamienie żółciowe i jest doskonałym owocem do włączenia do Twojej diety, aby pomóc oczyścić i odtruć cały organizm.

Imbir zawiera również silne związki przeciwzapalne zwane gingerolami i jest silnym środkiem przeciwbólowym, co czyni go szczególnie korzystnym dla tych, którzy cierpią z powodu bólu stawów, mięśni i nerwów. Imbir ma niesamowite zdolności odpornościowe i zwalczania zarazków, a nawet wykazano, że pomaga zapewnić ochronę i ulgę przed E.coli, Staph infekcji i Candida albicans.

Ciesz się tym koktajlem na śniadanie lub przekąskę. Jest przyjemny dla tłumu, więc może zechcesz zarobić wystarczająco dużo, aby podzielić się nim z przyjaciółmi i rodziną, lub rozważyć podanie go podczas kolejnego spotkania brunchowego!

Smoothie z ananasem i imbirem

Składniki:

  • 2 filiżanki pokrojonego ananasa (świeżego lub mrożonego)
  • 2 filiżanki pokrojonego mango (świeżego lub mrożonego)
  • 1 calowy kawałek obranego imbiru
  • 1 filiżanka wody lub woda kokosowa
  • 6 kostek lodu (tylko w przypadku użycia świeżych owoców)

Przystosowanie:
Wszystkie składniki oprócz lodu umieścić w mikserze. Jeśli używasz mrożonych owoców, możesz potrzebować od 1,5 do 2 filiżanek wody. Mieszać do uzyskania gładkiej konsystencji. Jeśli używasz świeżych owoców, a nie mrożonych, dodaj lód i wymieszaj ponownie. Łyknij i ciesz się!

Zobacz również