Tylko 2 puszki na dzień energy drinków mogą zabić. Unikaj za wszelką cenę!

Napoje energetyczne są szeroko promowane jako produkty zwiększające czujność oraz poprawiające sprawność fizyczną i psychiczną. Są one wprowadzane do obrotu wśród młodzieży jako "substytut alkoholu", oszukując młode umysły, że piją one napoje "dorosłe". Jednak napoje te zawierają składniki, które są znacznie wyższe niż jest w stanie wytrzymać ich organizm.

Obok multiwitamin, napoje energetyczne są najpopularniejszym suplementem diety spożywanym przez amerykańską młodzież i młodych dorosłych. Najwięcej napojów energetycznych spożywają mężczyźni w wieku od 18 do 34 lat, a prawie jedna trzecia nastolatków w wieku od 12 do 17 lat pije je regularnie.

Spożywanie napojów energetycznych zwiększa istotne obawy o bezpieczeństwo. W latach 2007-2011 ogólna liczba wizyt na oddziałach ratunkowych związanych z napojami energetycznymi podwoiła się, przy czym największy wzrost (279 procent) odnotowano u osób w wieku 40 lat i starszych.

Rosnącą tendencją wśród młodych dorosłych i nastolatków jest mieszanie napojów energetycznych z alkoholem. Około 25 procent studentów szkół wyższych spożywa alkohol z napojami energetycznymi i pije go znacznie częściej niż studenci, którzy ich nie mieszają.

W 2011 r. 42% wszystkich wizyt na oddziałach ratownictwa medycznego związanych z napojami energetycznymi wiązało się z łączeniem tych napojów z alkoholem lub narkotykami (w tym z nielegalnymi narkotykami, takimi jak marihuana, a także ze środkami pobudzającymi ośrodkowy układ nerwowy, takimi jak Ritalin czy Adderall).

W 2014 r., według American Heart Association, ponad 5 000 przypadków małych dzieci zostało zgłoszonych do kontroli zatruć po zachorowaniach spowodowanych spożyciem napojów energetycznych. Zostały one zgłoszone jako "przypadkowe połknięcie", które spowodowało poważne skutki uboczne, w tym napady drgawek, nieregularny rytm serca lub niebezpiecznie wysokie ciśnienie krwi.

Monster Energy może zabić - Pozwy przeciwko Monster Beverage Corp.

Etap 4 Choroba nerek

Robert Grim jechał do pracy, kiedy pojawiły się mdłości. Gdy jego wzrok się rozmył, mieszkaniec Arizony zjechał na pobocze i wezwał chorych. Jego objawy pogorszyły się tylko w domu, powiedział.

Dwudziestokilkuletni mężczyzna pośpieszył na ostry dyżur w grudniu 2014 roku i wkrótce dowiedział się, że ma 4 stadium choroby nerek, oskarżenie z dokumentów sądowych. Grim twierdził, że spadł puszkę Monster Energy przed opuszczeniem domu, tak jak zawsze robił przez ostatnie 10 lat. Do czasu postawienia diagnozy, Grim zgarniał cztery napoje energetyczne dziennie - lub kofeinowy odpowiednik osiemnastu 12oz puszek Coca-Coli, zgodnie z nowym pozwem złożonym przeciwko producentowi napojów. Teraz jest na dializie i czeka na przeszczep nerki, według pozwu.

Zmarł na arytmię serca

W 2013 roku kalifornijska mama pozwała potwora po tym, jak jej 19-letni syn, Alex Morris, zmarł na arytmię serca. Paula Morris twierdziła, że Alex pił dwie puszki napoju energetycznego każdego dnia przez trzy lata, w tym w dniu swojej śmierci.

Areszt kardiologiczny prowadzący do śmierci

Rok wcześniej rodzina 14-letniej Anais Fournier z Maryland złożyła pozew przeciwko Potworowi, twierdząc, że łyk kofeiny przyczynił się do jej śmierci.

Fournier, która miała problemy z sercem, popadła w zatrzymanie akcji serca po wypiciu w ciągu 24 godzin dwóch całodobowych puszek, twierdzą jej rodzice. Autopsja wykazała, że toksyczność kofeiny hamowała zdolność serca do pompowania krwi, donosi CBS.

Zawalił się po udarze mózgu.

John Staten, wówczas 14-letni student sportowy w Zachodniej Wirginii, wypchał potwora na zapasy i trening piłkarski. Ale kiedy obudził się pewnego dnia w lutym 2012 roku, upadł po tym, jak miał trudności z mówieniem i drętwienie po lewej stronie, według pozwu złożonego w Riverside County w Kalifornii.

Lekarze z ostrego dyżuru początkowo odrzucili jego objawy jako uszczypliwy nerw ze względu na jego wiek. Staten miał rezonans magnetyczny kilka dni później, a jego pediatra stwierdził, że cierpiał na udar mózgu, wynika z dokumentów sądowych.

Staten twierdzi, że w ciągu trzech miesięcy połknął trzy 24-tonowe puszki potwora - równoważną ilość kofeiny dwadzieścia jeden 12-tonowych puszek Coca-Coli, stanów procesu. I jest o wiele więcej podobnych spraw, jeśli spojrzeć!

puszka red bulla

Czternaście niebezpieczeństw związanych z regularnym piciem napojów energetycznych

Napoje energetyczne są mocno słodzone i wygodne do picia. Apeluje on do młodych ludzi, którzy nie rozumieją czym są zasady odżywiania i mają ograniczony dostęp do alkoholu. Obserwujemy coraz częstsze występowanie u młodzieży poniżej 18 roku życia niebezpiecznych skutków ubocznych spożywania napojów energetycznych:

Oto tylko kilka niebezpieczeństw związanych z regularnym spożywaniem napojów energetycznych:

 • Uzależnienie
 • Uwalnianie
 • Adrenalina
 • Reakcje alergiczne
 • Zatrzymanie akcji serca
 • Cukrzyca typu 2
 • Interakcja leków
 • Bóle głowy i migreny
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Zwiększony niepokój
 • Bezsenność
 • Drgawki i nerwowość
 • Przedawkowanie niacyny
 • Ryzykowne i gwałtowne zachowanie
 • Wymioty

Dlaczego Monster Energy Drink może zabić

Wystarczy spojrzeć na składniki napoju, aby wiedzieć, że te składniki zabijają!

Napoje energetyczne Monster mogą tymczasowo zapewnić szybki zastrzyk energii, energię, czujność i skupienie, ale istnieje wiele niebezpieczeństw, które pochodzą z tego przypływu energii, które powinny być świadome.

Zbyt dużo glukozy (cukru)

Podstawowym składnikiem napojów energetycznych Monster jest glukoza. Puszka napoju energetycznego o pojemności 12 tuzinów zawiera aż 38 g cukru (co odpowiada 9,5 łyżeczki)! Cukier jest po prostu toksyczny. Karmienie organizmu tak dużą ilością cukru napojami gazowanymi i napojami energetycznymi może uszkodzić organizm i prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

W niewielkich ilościach glukoza jest paliwem dla wszystkich komórek w organizmie. Przy przeciążeniu glukoza może działać jak powolna trucizna, która zaczyna niszczyć zdolność komórek trzustki do produkcji insuliny. Trzustka nadmiernie się kompensuje, gdy poziom insuliny pozostaje wysoki, a z czasem trzustka zostaje uszkodzona.

Wysoki poziom glukozy prowadzi również do stwardnienia naczyń krwionośnych, miażdżycy. Uszkodzenie jest szybkie, szczególnie gdy jest połączone z innymi toksynami istniejącymi w organizmie z diety, która jest wysoka w przetworzonych i wysokotłuszczowych pokarmów. Stres przyczyni się do szybszego uszkodzenia naczyń krwionośnych i innych organów w organizmie.

Zbyt wysoka zawartość sztucznych stymulantów - kofeiny i ekstraktu z nasion guarany

Napoje energetyczne takie jak ten mają wyjątkowo dużą ilość sztucznych substancji pobudzających - kofeiny i ekstraktu z nasion guarany. 12oz może zawierać 120mg kofeiny. Ta ilość kofeiny to 600% kofeiny zwykłej sody, takiej jak Cola czy Pepsi. Regularne picie napojów kofeinowych z kombinacją wszystkich innych składników w tej puszce napoju energetycznego może okazać się śmiertelne.

Dla młodego człowieka puszka tego napoju może szybko spowodować przekroczenie maksymalnej zalecanej dziennej dawki, powodując bezsenność, zawroty głowy, mdłości, bóle głowy, drżenia, bóle brzucha, niepokój i skrajną drażliwość, które mogą przekształcić się w agresywne zachowanie.

Nawet w przypadku osoby dorosłej ta duża ilość sztucznego środka pobudzającego może powodować wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zawroty głowy, rozdrażnienie, nerwowość, ból głowy i silne zmęczenie odstawieniem, reakcje alergiczne i zwiększone oddawanie moczu, które mogą powodować odwodnienie. Regularne jego picie może nawet prowadzić do udaru mózgu i śmierci.

Wyciąg z korzenia żeń-szenia Panax

Większość opublikowanych badań naukowych wykorzystuje standaryzowany wyciąg z żeń-szenia Panax w krótkoterminowej dawce 200mg dziennie. Napój energetyczny Monster zawiera 400mg tego stymulującego ekstraktu w 12oz puszce!

W połączeniu z innymi stymulantami, takimi jak kofeina i sztucznych składników, oddziałują one i mogą powodować wiele niepożądanych skutków, takich jak bezsenność, wysokie (lub niskie) ciśnienie krwi, zwiększona częstość akcji serca, astma piersi ból, utrata apetytu, bóle głowy, zmiany nastroju, krwawienia z nosa i nadmierne miesiączkowanie, zmęczenie, nawet niewydolność nerek!

Przedawkowanie Niacyny/Niacynamidu (witamina B3)

Referencyjne dzienne spożycie niacyny ustalone przez Komitet ds. Żywności i Żywienia wynosi od 14-18 mg dziennie dla osób dorosłych, przy czym górna dawka wynosi 35 mg do celów leczniczych. Dwunastocentymetrowa puszka napoju energetycznego Monster dostarcza 40mg- ponad 200% dziennej wymaganej ilości (syntetycznej) witaminy B3 (patrz fakty żywieniowe na zdjęciu powyżej).

Spożywanie naturalnych całych posiłków bogatych w witaminę B3 (niacynę) najprawdopodobniej nie spowoduje żadnych skutków ubocznych. Istnieje powód, dla którego niacyna jest rzadko spotykana w naturalnej żywności - jest to spowodowane tym, że nasz organizm nie potrzebuje jej tak dużo. Ale jeśli jest przyjmowana w formie suplementu lub syntetycznej w dużych dawkach, skutki uboczne mogą być szkodliwe.

Niacyna jest często stosowana jako naturalny rozcieńczalnik krwi i tylko bardzo mała jej ilość jest potrzebna do poprawy krążenia krwi. W ciągu pół godziny od zażycia niacyny może wystąpić "spłukiwanie niacyny", gdy naczynia włoskowate ulegają rozszerzeniu i zwiększa się przepływ krwi, powodując uczucie ocieplenia i zaczerwienienia skóry. Przy przyjęciu na pusty żołądek efekt może być odczuwalny jeszcze szybciej i może być bardziej intensywny.

To przedawkowanie niacyny stosowane jako jeden ze składników w napoju energetycznym, który daje nagły wzrost energii - będzie również nosić ze sobą, wszystkie sztuczne stymulanty i syntetyczne składniki, które mają być rozprowadzane po całym organizmie. Może to dać pijakowi chwilowe "wysokie" uczucie, ale również przynieść ogromne szkody dla wszystkich organów w organizmie.

Niektóre z warunków, które mogą wynikać z przedawkowania syntetycznych niacyn są:

 • Reakcje skórne - pokrzywki i wysypki
 • Nudności lub wymioty
 • Bóle głowy i zawroty głowy
 • Zwiększone i nieregularne bicie serca
 • Podwyższone objawy dny i stawów
 • Podwyższone ciśnienie krwi
 • Trudności w oddychaniu
 • Obrzęk twarzy lub języka

Sztuczne środki konserwujące żywność

Sorbat potasu

Dla mniej świadomych, potas xxx może brzmieć jak coś dobrego. Ale, sorbinian potasu jest chemicznym konserwantem żywności, który okazał się genotoksyczny dla limfocytów ludzkiej krwi obwodowej (białych krwinek). Innymi słowy, uszkadza on informacje genetyczne w komórce, powodując mutacje, które mogą prowadzić do raka.

Benzoesan sodu

Benzoesan sodu jest syntetyczną substancją chemiczną produkowaną przez połączenie wodorotlenku sodu i kwasu benzoesowego. Badanie laboratoryjne oceniające genotoksyczne działanie benzoesanu sodu w hodowanych komórkach ludzkich wykazało, że substancja ta znacznie zwiększyła uszkodzenia DNA oraz wywołała mutacje komórkowe i raka.

Efekt pogarsza się po dodaniu do żywności i do wnętrza metalowych puszek, które zawierają napoje lub płynną żywność, ze względu na interakcję z metalem.

Ciemne przesłania ukryte w potworze Energy Drink Brand

W kontrowersyjnym filmie zamieszczonym na YouTube, zatytułowanym "Monster Energy drinks are the work of satan", pewna kobieta twierdzi, że napój Monster Energy wykorzystuje szatańskie obrazy do promowania antychrześcijańskiej agendy. W ciągu trzech dni film został obejrzany ponad 5,7 miliona razy. Spójrzcie na ten film z jej wyjaśnieniem do "666", rozmowy z panią.

Zobacz również