Jaki naturalny sok pomoże nam obniżyć poziom cholesterolu?

Naturalne soki warzywne zawierają mnóstwo cennych składników odżywczych. Niektóre z nich mają właściwości lecznicze jak na przykład ten, który pomaga obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu. Aby kuracja okazała się skuteczna, powinna trwać przez 7 dni. W tym czasie sok należy popijać trzy razy dziennie. Organizm jest substancja, która w pewnej ilości jest organizmowi potrzebna. Dzięki niej może on normalnie funkcjonować, jego niewielka ilość jest nawet produkowana przez organizm. Jednak na skutek nieodpowiedniej diety i siedzącego trybu życia stężenie cholesterolu rośnie. W efekcie zwiększa się ryzyko zachorowania na choroby serca i układu krążenia. Osoby, które mają podwyższony poziom cholesterolu bardziej narażone są na zachorowanie na zawał serca, miażdżycę czy udar mózgu. Warto więc zmienić styl życia jeszcze zanim będzie za późno. 

Dopuszczalna dzienna dawka spożywanego tłuszczu nie powinna przekroczyć 30 procent dziennej dawki kalorii. Tylko 10 procent z całkowitego bilansu powinny stanowić tłuszcze nasycone. Zasady tej przestrzega jednak bardzo mało osób. Dieta większości ludzi składa się z produktów, które są bardzo bogate w ten związek. W efekcie pojawiają się problemy zdrowotne, które mają związek ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu. Zmiana tryby życia powinna polegać przede wszystkim na zmianie diety i stylu życia.

Do jadłospisu warto wprowadzić naturalny sok, który ma właściwości powodujące obniżenie stężenia tej substancji we krwi. To napój do przygotowania, którego potrzebne są proste składniki dostępne w każdym warzywniaku: marchew, seler i jabłka. Są one one bogate w witaminy (A, C, D i witaminy z grupy B) oraz w sole mineralne (potas, wapń, cynk, żelazo). Wszystkie te substancje wzmacniają siły obronne organizmu i sprawiają, że wszystkie najważniejsze narządy funkcjonują znacznie lepiej. Regularne picie tego soku dostarczy nie tylko witamin, minerałów i błonnika, ale także pomoże obniżyć poziom cholesterolu. Dzięki temu ryzyko zachorowania na choroby sercowo- naczyniowe będzie zdecydowanie mniejsze. Dodatkowo ten warzywno-owocowy sok pozytywnie wpłynie na układ pokarmowy, pracę nerek i wątroby oraz na pamięć.

Składniki potrzebne do przygotowania soku

Do przygotowania zdrowego i smacznego napoju potrzebne są:

  • 3 marchewki;
  • duże jabłko;
  • pęczek selera naciowego;
  • 1/2 szklanki wody

Przygotowanie

Należy dokładnie umyć wszystkie składniki, a następnie pokroić je na małe kawałki. Następnie należy wrzucić je kolejno do sokowirówki i dolać pół szklanki wody. Wyciskanie soku  w sokowirówce nie trwa długo, już po kilku minutach świeży, smaczny napój na obniżenie poziomu cholesterolu jest gotowy do spożycia. Należy go pić 3 razy dziennie przez tydzień. Po upływie tego czasu należy kurację przerwać na 2 tygodnie, następnie kurację należy powtórzyć. Należy pamiętać, aby sok wypijać od razu po przygotowaniu, gdyż tylko wtedy możliwe jest wykorzystanie wszystkich cennych składników, które zawiera w stu procentach.  

Zobacz również