Ocet jabłkowy na cydr

Ocet jabłkowy na cydr jest popularnym środkiem domowym. Ludzie używali go od wieków w kuchni i medycynie.

Wiele osób twierdzi, że może to złagodzić wiele problemów zdrowotnych, ale można się zastanawiać, co mówią badania.

Ocet jabłkowy z cydru ma różne właściwości zdrowotne, w tym działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne. Co więcej, dowody sugerują, że może on oferować korzyści zdrowotne, takie jak wspomaganie odchudzania, obniżanie poziomu cholesterolu, obniżanie poziomu cukru we krwi, a także poprawę objawów cukrzycy.

W tym blogu patrzymy na dowody potwierdzające 6 możliwych korzyści zdrowotnych octu jabłkowego.

1. Wysoka zawartość zdrowych substancji

Ocet jabłkowy na cydr (cydr jabłkowy) wytwarzany jest poprzez fermentację cukru z jabłek. W ten sposób przekształca się je w kwas octowy, który jest głównym składnikiem aktywnym octu i może być odpowiedzialny za jego właściwości zdrowotne.

2. Może pomóc w zabiciu szkodliwych bakterii

Główna substancja w occie - kwas octowy - może zabijać szkodliwe bakterie lub zapobiegać ich namnażaniu. W przeszłości był używany jako środek dezynfekujący i naturalny konserwant.

3. Może pomóc w obniżeniu poziomu cukru we krwi i leczeniu cukrzyc. 3.

Ocet jabłkowy z cydru okazał się bardzo obiecujący w zwiększaniu wrażliwości na insulinę i pomaganiu w obniżaniu poziomu cukru we krwi po posiłkach.

4. Może pomóc w utracie wagi.

Badania sugerują, że ocet może zwiększyć poczucie pełności i pomóc jeść mniej kalorii, co może prowadzić do utraty wagi.

5. Poprawa zdrowia serca u zwierząt

Kilka badań na zwierzętach wykazało, że ocet może obniżać poziom trójglicerydów we krwi, cholesterolu i ciśnienia krwi. Nie ma jednak mocnych dowodów na to, że prowadzi on do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób serca u ludzi.

6. Może poprawić zdrowie skóry.

Ocet jabłkowy z cydru jest naturalnie kwaśny i ma właściwości antybakteryjne. Oznacza to, że może przyczynić się do poprawy bariery ochronnej skóry i zapobiegania infekcjom. Konieczne są jednak dalsze badania, aby dowiedzieć się, jak bezpieczny i skuteczny jest ten środek.

Zobacz również