Przewodnik dotyczący dezynfekcji i bezpiecznego odbioru opakowań

Nic dziwnego, że COVID-19 całkowicie wywrócił nasz świat do góry nogami. Ruch jest lekki, szkoły są zamknięte, a restauracje są zamknięte. Weekendy w mieście są strasznie spokojne.

Jednak nawet tak dystopijni, jak świat wokół nas może się obecnie czuć, jako jednostki, wciąż mamy życie do przeżycia. Rodziny mają usta do wykarmienia, my mamy nawyki i potrzeby, które nie znikną.

Więc, co robimy? Jako społeczeństwo zaadaptowaliśmy się do sposobów na zdystansowanie społeczne, z bezkontaktowym dostarczaniem i odbieraniem z krawężnika przedmiotów, których potrzebujemy w codziennym życiu. Zakupy online stały się jednym z jedynych sposobów, by czuć się bezpiecznie.

Ale na ile bezpieczne są zakupy i usługi dostawy online?

Jak COVID-19 wpływa na nasze nawyki zakupowe?

Nic dziwnego, że wiele sklepów, w których kiedyś zaopatrywaliśmy się w przedmioty codziennego użytku, należy do (niedawnej) przeszłości. Nie wybieramy się już bezmyślnie na szybką wycieczkę na targ, aby zabrać ze sobą kilka rzeczy.

W rzeczywistości, jeśli zabraknie podstawowych artykułów, takich jak papier toaletowy, możesz nie mieć tyle szczęścia, by znaleźć je w magazynie!

Teraz jesteśmy świadomi naszych decyzji zakupowych. W sytuacji, gdy stabilne źródła dochodu nie są już tak stabilne, mamy tendencję do siedzenia i zastanawiania się nad tym, czego naprawdę potrzebujemy.

Wycieczki do sklepów spożywczych stają się coraz rzadsze, a czas ich trwania jest coraz krótszy, gdy uzupełniane są niezbędne rzeczy lub gdy w sklepie musi być mniej osób. Możemy nawet całkowicie pominąć sklep, zamiast tego, zwracając się do aplikacji i usług dostawczych, które pojawiły się wszędzie.

Prośba o bezdotykową dostawę

Więc zdecydowałeś się wybrać dostawę zamiast odważania się mas. Wyrażamy uznanie dla waszych decyzji, ale czy znacie najlepszy sposób na obsługę porodów przy zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowia?

Większość firm dostawczych ogłosiło opcję dostawy bezdotykowej i odmowę przyjęcia płatności gotówką, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Aby skorzystać z tej opcji dostawy, poproś w notatkach Twojego zamówienia online o bezdotykową dostawę, a kierowca po prostu włoży Twoje zamówienie przed Twoimi drzwiami.

Podczas gdy dostawa bezdotykowa jest niezwykle pomocna w ograniczeniu transmisji społecznościowej przez bliski kontakt, czy to wystarczy, aby pozostać bezpiecznym?

Otwórz swoją paczkę na zewnątrz

Gdy otrzymasz przedmiot z firmy kurierskiej lub wybranej platformy internetowej, w Twoim interesie może być otwarcie opakowania na zewnątrz, wytarcie przedmiotów środkiem dezynfekującym i wyrzucenie opakowania przed wniesieniem go do środka.

Narodowe Instytuty Zdrowia wydały preprint papieru, który powiedział, że wirus może przetrwać najdłużej na plastiku i stali nierdzewnej, do 3 dni po zakażeniu. Dodatkowo, raport powiedział, że wirus może przetrwać na kartonie do 24 godzin po zakażeniu, więc zawsze należy umyć ręce po kontakcie z nowymi opakowaniami.

Co z artykułami spożywczymi?

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku artykułów spożywczych, możemy zdjąć z nich nasze obawy. Wytyczne amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) dotyczące bezpieczeństwa żywności i koronaawirusa nie określają w zarysie sposobów dezynfekcji łatwo psujących się i nietrwałych artykułów spożywczych. Zastępca komisarza FDA wydał również oświadczenie, w którym stwierdził, że "nie ma dowodów na to, że żywność ludzka lub zwierzęca lub opakowania żywności są związane z przenoszeniem wirusa koronawirusowego, który powoduje COVID-19".

Jeśli chcesz podjąć dodatkowe środki ostrożności, które mogą nie być całkowicie konieczne, możesz regularnie dezynfekować nowe przedmioty i swój dom, aby uniknąć skażenia. Dodatkowo, jak w przypadku prawie każdej czynności, którą codziennie wykonujemy, w Twoim najlepszym interesie jest dokładne umycie rąk i uniknięcie dotykania twarzy, aby się chronić.

Jeśli musisz być bardzo ostrożny, sprawdź ten niesamowity, szczegółowy przewodnik wideo na temat dezynfekcji artykułów spożywczych:

Dostawy i wyjmowanie żywności

Dzięki samoizolacji i, w niektórych przypadkach, pełnemu zamknięciu dotykającemu znaczną część światowej populacji, cieszenie się kolacją w ulubionej restauracji czuje się jak odległe wspomnienie.

Jednakże, wiele restauracji typu sit-down działa na zasadzie ścisłego odbioru lub dostawy, co oznacza, że nadal możesz mieć dostęp do gorącego, przygotowanego posiłku, który jest zgodny z wytycznymi społecznymi. Wspieraj swoje lokalne firmy!

CDC i USDA powiedziały, że nie wiedzą o żadnych doniesieniach o przekazywaniu COVID-19 przez żywność lub opakowania żywności, ale konieczne jest przestrzeganie dobrych praktyk higienicznych. Należą do nich częste mycie rąk i powierzchni, gotowanie żywności do zalecanej temperatury oraz szybkie chłodzenie żywności zgodnie z wytycznymi.

Raport z North Carolina State University stwierdza, że najistotniejsze ryzyko związane z dostarczeniem lub zabraniem żywności występuje wtedy, gdy pracownik, który przygotowywał lub dostarczał towary, zostałby zakażony wirusem. Jednak większość firm podejmuje najwyższe środki ostrożności, aby uniknąć takich sytuacji, a Ty możesz się chronić, myjąc ręce przed spożyciem czegokolwiek, co zamówiłeś.

Mycie rąk

Mycie rąk i unikanie dotykania twarzy to najlepsze sposoby, aby chronić się przed COVID-19. Podczas mycia rąk upewnij się, że zawsze myjesz je mydłem i ciepłą wodą, i to przez co najmniej 20 sekund.

Upewnij się, że myjesz dłonie, grzbiety rąk, między palcami, kciuki i pod paznokciami, spłukuj i dokładnie osusz ręcznikiem papierowym.

Jeśli obawiasz się ponownego zarażenia rąk od zakręcenia kranu, zakręć go ręcznikiem papierowym, łokciem lub rękawem.

Sanityzacja obszarów o dużym natężeniu ruchu

Nawet w samoizolacji, w twoim najlepszym interesie jest przygotowanie domu na działanie wirusa i częste jego oczyszczanie. Agencja Ochrony Środowiska udostępniła listę skutecznych środków dezynfekujących do stosowania przeciwko COVID-19, abyś mógł chronić siebie i swoją rodzinę.

Obszary o dużym natężeniu ruchu powinny być w pierwszej kolejności ukierunkowane na wyeliminowanie szkodliwych bakterii, takich jak gałki oskrzydlające, włączniki światła, baterie, spłuczki toaletowe i kierownice.

Wszyscy jesteśmy w tym razem. Jeśli nadal będziemy się izolować, ćwiczyć dystans społeczny i robić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić siebie i innych przed COVIS-19, to wszystko się uda.

Zobacz również