Świeży sok, którym wyleczysz przeziębienie lub grypę

Przeziębienie i grypa należą do chorób wywoływanych przez wirusy. Do zakażenia nimi dochodzi bardzo łatwo. Stosowanie w czasie infekcji specjalnej diety to sposób na to, aby wspomóc organizm w walce z wirusami. Najważniejszym składnikiem tej diety powinien być świeżo wyciśnięty sok.Wysoko przetworzona żywość, na przykład produkty mleczne, rafinowane węglowodany, mięso i cukry, przyczynia się do zwiększenia ilości toksyn w organizmie. Ich obecność znacznie utrudnia proces leczenia. Na pewno więc warto swój organizm z nich oczyścić. Można to zrobić stosując dietę, która polega przede wszystkim na piciu świeżo wyciśniętych soków. Taką dietę można stosować 1-2. To wystarczy, aby organizm pozbył się toksyn.

Świeże soki działają jak miotełka

Świeżo wyciśnięte soki pobudzają do pracy jelita, wątrobę i nerki. Dzięki temu, że zaczynają one lepiej pracować, mogą rozłożyć i wydalić z organizmu znacznie więcej substancji chemicznych i szkodliwych produktów przemiany materii. Przyczyniają się one także do poprawy jakości żółci oraz zwiększają jej przepływ. To bardzo ważne dla wątroby, gdyż właśnie z żółcią narząd ten wydala toksyczne substancje z organizmu. Jakie właściwości mają świeżo wyciskane soki?Koniecznie zrób sobie sok na grypę i przeziębienie Sok ten przygotujesz ze składników, które na pewno masz w swoim domu.

Do jego przygotowania potrzebne Ci będą:

  • sok wyciśnięty z dwóch cytryn
  • ząbek czosnku
  • 5 mm świeżego korzenia imbiru
  • wydrążone, ale nie obrane ze skórki jabłko
  • gruszka ze skórką pozbawiona gniazd nasiennych
  • łyżka miodu do smaku (możesz dodać go więcej)
  • szklanka gorącej wody.

Jeśli sok będzie piła osoba dorosła, możesz dodać plasterek chrzanu o grubości około 2 cm.

To tylko jedna z propozycji. Smak tego soku może Ci nie smakować. W takiej sytuacji możesz sobie przygotować na bazie tych samych składników dwa różne napoje. Podziel te składniki i przygotuje dwa napoje, w których znajdą się:cytryna, imbir, czosnek, miód, wodacytryna, gruszka, jabłko, miód, woda.

Jak działają poszczególne składniki soku?

Najważniejszym składnikiem jest cytryna, która jest bardzo bogata w witaminę C i wyróżnia się naturalnymi właściwościami antyseptycznymi. Zawarte w jabłkach pektyny pomogą usunąć z organizmu szkodliwe substancje. Z kolei zawarta w czosnku allicyna pomoże pokonać infekcję. Nie bez powodu czosnek nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Także imbir nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Zawarte w nim składniki pomagają udrożnić drogi oddechowe.

Jakie ilości świeżego soku wypijać?

Każdego dnia powinniśmy wypijać pół litra świeżo wyciśniętego soku. Pierwszą porcję powinniśmy wypić od razu po przebudzeniu. Pozostały sok przelej do szczelnie zamykanego pojemnika i wstaw do lodówki. Jeśli chcesz, aby soki rzeczywiści pozytywnie wpłynęły na Twoją kondycję zdrowotną, dziennie musisz wypijać przynajmniej pół litra, chyba, że istnieją powody, dla których na taką ilość nie możesz sobie pozwolić. Soki, które mają bardzo intensywny smak, możesz je rozcieńczyć wodą lub ziołową herbatką w proporcji 1:1.

Zobacz również