Przepisy na znakomite koktajle owocowo-warzywne

Wystarczą owoce, warzywa i blender, aby stworzyć mieszankę, która pomoże nam zatroszczyć się zarówno o zdrowie, jak i znakomity wygląd. Jeśli lubimy miksować soki owocowo=warzywne, a jednocześnie jesteśmy gotowi na to, aby robić to regularnie, możemy być pewni, że podążamy drogą pozwalającą nam na utrzymanie kondycji, zdrowia oraz dobrej formy.

Botwina – aby mózg działał sprawnie

Do przygotowania soku, który wspomoże działanie naszego mózgu niezbędny będzie pęczek buraków liściowych, trzy ogórki ze skórką, 200 mililitrów zimnej wody i osiem marchewek średniej wielkości. Warzywa najpierw należy dokładnie umyć, a potem także osuszyć. Nie należy przy tym obierać ze skórki ogórka, znajduje się w nim bowiem zarówno kolagen, jak i naturalny olej. Potem pozostaje nam już tylko posiekać liście i wrzucić składniki koktajlu do blendera z dodatkiem wody. Miksować należy do momentu, w którym wszystkie składniki osiągną gładkość, potem zaś sok można odstawić na pewien czas do lodówki, aby jego smak stał się jeszcze bardziej wyrazisty. W burakach są zawarte azotany, które sprawiają, że tlen szybciej dociera do mózgu. Koktajl okazuje się być też cennym wsparciem, gdy chcemy, aby nasz organizm miał zapewnioną dzienną dawkę witaminy A i żelaza. Boćwina to zresztą trzecie najzdrowsze warzywo świata. Warto więc korzystać z jej zalet dzięki smacznemu koktajlowi.

Pietruszka – skuteczny detoks organizmu

Do przygotowania tego koktajlu niezbędne okażą się trzy zielone jabłka, 250 gramów liści szpinaku, niewielki pęczek natki pietruszki, 250 mililitrów wody oraz cztery kostki lodu. Przed przygotowaniem koktajlu dobrze jest zadbać o to, aby jabłka były wolne od pestek. Potem należy pokroić je na kawałki i posiekać szpinak i pietruszkę. Wszystkie składniki można już wrzucić do blendera, a następnie zmieszać z wodą oraz lodem. Sięgnięcie po koktajl z udziałem pietruszki w jego składzie jest w pełni uzasadnione przede wszystkim dlatego, że jest ona pełna zarówno żelaza, jak i witamin. Ma potencjał pozwalający na oczyszczenie nerek z toksyn i znakomicie wpływa na trawienie. Także obecność jabłek w koktajlach wydaje się oczywista. Są cennym źródłem witaminy C, a ponieważ są też słodkie, poprawią smak koktajlu.

Ogórek – aby wyglądać lepiej

Koktajl ogórkowy będzie od nas wymagał nie tylko dwóch ogórków, ale również jednego jabłka, garści liści botwiny i trzech listków mięty. Przyda się też 200 gramów kiełków lucerny, łyżeczka ziaren chia, jeśli posiadamy je w domu oraz około 200 mililitrów wody. Przygotowanie koktajlu najlepiej jest podzielić na dwa etapy. Najpierw należy więc zblendować jego twardsze składniki, a więc jabłka oraz ogórek. Konieczne jest tez pamiętanie o tym, że ogórek powinien pozostać ze skórką. Jeśli korzystamy z liści boćwiny, dobrze jest wybrać te mniejsze, w ich smaku mniej będzie bowiem goryczki. Ogórek nie przez przypadek wchodzi w skład koktajli upiększających. W jego skórce znajdują się naturalne oleje znane z tego, że odżywiają, a w dalszej kolejności także wzmacniają zarówno włosy i paznokcie, jak i skórę. Ogórek znany jest też jako warzywo oczyszczające organizm.

Zobacz również