Zanim kupisz sokowirówkę.....

Wyciskanie soków w domowym zaciszu nie jest już tylko sezonowym trendem, a stylem życia. Obecnie, na nowo odkrywa się prozdrowotne właściwości owoców oraz warzyw. Jednak tak naprawdę by dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin, minerałów oraz zawartych w owocach enzymów kluczowe są narzędzia pozyskiwania soków.

Coraz więcej mówi się, porównuje sokowirówki do wyciskarek. Zarówno jedne, jak i drugie posiadają wady jak i zalety. Asortyment sklepów z wyposażeniem gospodarstwa domowego, nie ułatwia nam podjęcia decyzji. Półki takich salonów wręcz uginają się od sokowirówek, wyciskarek różnych producentów, o różnych kształtach w rozbieżnych granicach cenowych. Jak więc spośród tych wszystkich produktów wybrać trafnie? Odpowiedź jest prosta - skorzystaj z poniższych wskazówek! Na początku sprecyzuj swoje potrzeby. Ten aspekt jest bardzo ważne, ponieważ sokowirówki wyciskarki różnią się od siebie pod wieloma względami. BY zobrazować problem, warto zapoznać się ze sposobem działania poszczególnych urządzeń.

Mechanizm sokowirówki bazuje zazwyczaj na elektrycznym silniku, wprawiającym ostrza w ruch. Niestety, produktem ubocznym jest ciepło, które niszczy wszystkie substancje zawarte w soku. W rezultacie, otrzymuje się jedynie klarowny napój, który co prawda gasi pragnienie, ale nie dostarcza ciału żadnych odżywczych składników. Ostrza sokowirówki nie są także zbyt precyzyjne, a mimo szybkich obrotów tylko z małej części surowca pozyskuje się sok.

budowa wyciskarki do soków

Plusem tego mechanizmu jest bez wątpienia pozyskiwanie dużej ilości napoju, w krótkim czasie - idealny wariant dla niecierpliwych. Dla tych, którzy bardziej niż czas, cenią sobie zdrowie poleca się wyciskarkę. Wolne obroty precyzyjnych ślimaków są w stanie wycisnąć nawet najdrobniejszy lub najtwardszy surowiec.

W rezultacie użytkownik wyciskarki, może tworzyć niczym nieograniczone kompozycje smakowe soków. Podczas procesu wyciskania, nie zostaje uwolniona temperatura. W odróżnieniu od soku pozyskanego za pomocą sokowirówki, sok z wyciskarki jest pełen życiodajnych witamin, enzymów oraz soli mineralnych.

Zobacz również