Wyciskarki do soków - zalety oraz czym kierować się przy wyborze?

Wyciskarka do soku to bardzo przydatny sprzęt domowy. Dzięki niemu można przygotować sobie świeży sok i cieszyć się jego niesamowitym smakiem, który z pewnością da orzeźwienie w upalne dni. Ponadto wyciskarki sprawiają, że z owoców, które wykorzystuje się do przygotowania soków można wycisnąć sporą ilość witamin i składników odżywczych, praktycznie niczego się nie traci. 

Wyciskanie soków własnymi rękoma może być bardzo czasochłonnym procesem, a niekiedy nie ma się czasu na to, aby wycisnąć dla siebie sok, np. na drugie śniadanie, tuż przed wyjściem do pracy lub też na uczelnię. Wtedy wyciskarka do soków bardzo się przydaje, więc warto znaleźć się jak najszybciej w jej posiadaniu. Jest to urządzenie, które działa niezwykle sprawnie i pozwala przygotować sok w zaledwie kilka minut. Wykorzystać można do tego np. świeże pomarańcze. Sok pomarańczowy jest zdecydowanie najczęściej wybierany przez społeczeństwo, a mając wyciskarkę do soków będzie można go sporządzić w dowolnym momencie.

Jakie zalety mają wyciskarki do soków?

Korzystając z wyciskarki do soku ma się pewność, że jakość uzyskanego soku będzie zadowalająca, niezależnie od tego z jakich owoców będzie się go w danej chwili przygotowywało. Ponadto czas wyciśnięcia soku nie jest zbyt wydłużony. Soki uzyskane w ten sposób są smaczne, zapewnią odpowiednią dawkę energii i witamin na cały dzień. Z racji tego warto wybierać wyciskarki do soków. Mają one więcej zalet niż sokowirówki. Atutem jest również to, że podczas realizowania procesu wyciskania soku nie nagrzewa się on oraz nie utlenia. Zachowuje swoje podstawowe wartości odżywcze i na pewno będzie każdemu smakował. Co za tym idzie dzieci bardzo cenią sobie soki wyciskane w ten sposób, podobnie zresztą jak dorośli. Wyciskarka do soku jest w stanie wycisnąć sok zarówno z owoców miękkich oraz twardych, ponadto można przyrządzić dla siebie i bliskich soki z warzyw, np. z pomidorów.

Czym kierować się przy wyborze wyciskarki do soku?

Przy wyborze wyciskarki do soku (https://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/wyciskarki-dwuslimakowe/)  należy kierować się:

  • materiałami, z których zostały one wyprodukowane (najlepszym wyborem będzie stal nierdzewna),
  • okresem gwarancji (warto wybierać sprzęty posiadające minimum 5-letnią gwarancję),
  • ceną (nie należy żałować pieniędzy na tego typu sprzęt, chociaż warto wstrzymać się z zakupem najdroższych urządzeń na rynku),
  • mocą silnika (im większa moc silnika, tym większe pole manewru, np. podczas wyciskania soku z twardych owoców i warzyw).

Jak widać istnieje kilka podstawowych parametrów, których nie można pominąć w swojej analizie. Oczywiście dobranie odpowiedniej wyciskarki do soku to kwestia indywidualna, jednak zainteresowani powinni również rzucić okiem na opinie innych użytkowników, które pojawiają się w sieci internetowej. Warto też poczytać nieco o producentach takich urządzeń, czy są oni polecani, czy też jednak takie urządzenia mogą mieć jakieś wady fabryczne, itd. Ostateczna decyzja powinna zostać podjęta po kilkudniowych analizach, wtedy na pewno wybierze się sprzęt najlepszej jakości. 

Zobacz również