Wybieramy wyciskarkę do cytrusów

Wyciskane soki

Wyciskarki do soków są urządzeniami coraz popularniejszymi w naszych domach. Zaczynają bowiem docierać do nas wszystkie argumenty odnośnie wagi picia bomb witaminowych, jakimi są soki owocowe. W naszej diecie najczęściej brakuje witamin i składników mineralnych, co jest krótką drogą do różnych chorób. Soki owocowe nie są oczywiście jedynym sposobem na ich uzupełnienie, ale nie da się ukryć, że jest to sposób bardzo przyjemny i w dodatku znacznie wygodniejszy od jedzenia dużej ilości warzy i owoców. Wyciskarka do cytrusów może nam zapewnić tutaj wyjątkowo przyjemne doznania i do tego jest urządzeniem małym, tanim oraz wyjątkowo prostym w obsłudze.

Co trzeba wiedzieć przed wybraniem się do sklepu po taką wyciskarkę?

Wyciskarka do cytrusów

Za pomocą wyciskarki do cytrusów można sobie spokojnie poradzić ze wszystkimi cytrusami. Jej obsługa na pewno nikomu nie sprawi żadnych problemów. Wystarczy przekroić owoc na pół lub jeśli jest duży, na mniejsze kawałki, po czym przyłożyć do specjalnego stożka i urządzenie zacznie pracę. Uzyskamy czysty sok bez żadnych gorzkich błonek czy pestek. Trochę droższe urządzenia są bardzo skuteczne i wyciskają cały sok.

Zakup wyciskarki

Na co zwrócić uwagę przed kupnem wyciskarki do owoców?

Rynek oferuje nam bardzo dużo modeli wyciskarek do soków. Wyciskarki do cytrusów to jeden z jego segmentów. W tym segmencie pojawiają się oczywiście wyraźne różnice. Są urządzenia większe i mniejsze, są różne mechanizmy pracy urządzenia, są urządzenia z dzbankami i urządzenia, które wymagają podstawienia szklanki. Ważna cechą jest pojemność pojemnika na sok, jeśli w ogóle taki pojemnik istnieje. Typowe modele mają tu pojemniki o pojemności od 400 do 1000 mililitrów. Modele bez zbiornika mają po prostu dzióbek, z którego wypływa sok prosto do podstawionej szklanki.

Liczy się też moc urządzenia. Tańsze modele mają 20-30W, ale nie są specjalnie skuteczne. Dopiero modele o mocy 80-100W gwarantują skuteczne wyciśnięcie ostatniej kropli soku. W niektórych urządzeniach działa specjalna funkcja określania gęstości soku. Pozwala nam ona ustalić, ile miąższu ma być w gotowym soku. Na koniec warto sprawdzić, czy elementy wyciskarki nadają się do mycia w zmywarkach automatycznych. Bardzo ułatwia to zachowanie porządku.

Zobacz również