Wyciskane soki stosowane w medycynie cz I.

Lecznicze właściwości soków znane są od setek lat. Soki stosowano praktycznie na wszystkie rodzaje chorób oraz różne schorzenia. Mamy także masę prac naukowych, w ramach których podkreślane są właśnie zdrowotne właściwości soków. Obecnie dostęp do niezwykłych egzotycznych owoców jest coraz lepszy. Dlatego szybko możemy pozyskiwać wyjątkowy sok. Dzięki wyciskarkom oraz sokowirówką będziemy w stanie sprawnie pracować praktycznie z każdym surowcem i dobrze będzie z tego skorzystać. Aby mieć ogólne przeświadczenie o jakości soku warto się zainteresować jakie cenne składniki będzie miał dany surowiec, na zakup którego będziemy się decydować.

Soki wyciskane z owoców cytrusowych

W cytrusach mamy wiele kwasów, przez co nie do końca picie takich soków będzie dla nas przyjemnością. Z drugiej strony są lecznicze właściwości owoców, które od lat są już znane. Cytryny należą do takich owoców, które dostarczają dużo witaminy C. Sok z cytryn był kiedyś stosowany jako rozwiązanie problemów żylnych.

Wypicie szklanki soku z grejpfruta to szansa na dostarczenie witaminy C w dziennej dawce. W tych owocach mamy wiele cennych składników, które pomogą nam również w procesie odchudzania. Dzięki zwartości substancji odżywczych sok taki będzie gwarantował istotne wsparcie dla naszego organizmu, dlatego trzeba go brać pod uwagę.

Mandarynki czy morele będą pochodzić z różnych części świata, ale mają wyjątkowe właściwości odżywcze, które na pewno warto się zdecydować. Chińczycy wierzą, że są to takie składniki, które gwarantują długowieczność i świetną kondycję.

Owoce bliskie nam – naturalne właściwości soków z gruszek czy jabłek

Gruszki kojarzą się przede wszystkim z owocem ciężkostrawnym. To wszystko wynika z tego, że w owocu będą komórki kamienne. To twarde cząstki miąższu, które dla osób o wrażliwych jelitach mogą być szkodliwe. Jednak świeżo wyciskany sok to oczywiście wartość od lat ceniona. Przede wszystkim przyspiesza gojenie się ran i likwiduje stany gorączkowe.

Jabłka są bardzo cennymi owocami, z których robi się dżemy, przeciery czy konfitury. Jednak sok z jabłek to świetny wybór, który pod wieloma względami dobrze się sprawdzi i będzie istotnym wsparciem dla naszego organizmu, który radzi sobie z różnymi problemami.

Zobacz również