Wyciskane soki stosowane w medycynie cz II.

Najlepsze owocowe soki lecznicze

Mamy takie owoce, z których produkuje się obecnie soki gwarantujące nam lepszą pracę mózgu oraz dróg moczowych. Chodzi o jagody oraz żurawiny.

Sok z jagód należy spożywać rozcieńczony z wodą, ponieważ w składzie będzie całkiem sporo kwasów organicznych. Taki świeży sok wyciśnięty i delikatnie zmieszany z wodą to świetny dodatek leczniczy. Zwalcza on problemy z zaparciami i gwarantuje nam świetną płukankę w momencie, gdy występuje zapalenie jamy ustnej. Wiele zysków da nam w zakresie okulistyki, ponieważ regularnie spożywany, sok będzie istotnym wsparciem, gdy chodzi o regenerację siatkówki, dlatego warto się na niego decydować. Sok ten jest dobrze przyswajalny zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Żurawina jest natomiast takim składnikiem, który gwarantuje nam skuteczną walkę z bakterią Ecoli, która będzie się pojawiać w drogach moczowych. Dzięki żurawinie uda się pokonać skutecznie problem z drogami moczowymi. Regularne spożywanie takiego soku to również gwarancja ochrony układu krwionośnego i skuteczna walka z problemami serca.

Regularne stosowanie wyciśniętych soków z owoców

Obecnie świeże soki są pozytywnie oceniane i określa się je jako sposób walki z różnymi chorobami. Wpływa to na duża ilość witamin, jakie w takich sokach będą się znajdować. Wydaje się, że na akie kwestie wart zwracać uwagę. Najlepszym rozwiązaniem będzie picie soków jednodniowych, które mają najwięcej cennych składników. Jednak to przy nich mamy gwarancję spożywania czegoś naprawdę bardzo zdrowego co będzie pozytywnie działać na nasz organizm. Jeśli chcemy mieć gwarancję jakości soku to najlepiej samemu przygotowywać go również tylko i wyłącznie ze świeżych owoców. Wyciskarka będzie więc idealną inwestycją, która bezpośrednio wpłynie na nasze zdrowie, dlatego dobrze będzie wykorzystać te możliwości jakie są dla nas teraz przygotowane. Mamy dostępne naprawdę idealne urządzenia, które przygotują dla nas zdrowy i cenny pod kątem składu sok, który korzystnie wpłynie na nasz organizm.

Zobacz również