Proste wyciskanie soków z cytrusów.

W cytrusach mamy wiele soku, dlatego właśnie nadają się one doskonale do tego, by stosować je w wyciskarkach. Jeśli uda nam się zainwestować w dobrą wyciskarkę można oczekiwać, że praktycznie cały cenny sok z cytrusów uda się nam bez większych problemów pozyskać. A różnice w różnych urządzeniach mogą być znaczące. Jak się okazuje dobra wyciskarka do owoców będzie w stanie przygotować dla nas nawet około 40% więcej soku. Widać więc, że warto będzie w nią inwestować, ponieważ w ten sposób uda się nam pozyskać więcej cennej dla naszego zdrowia substancji.

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok?

Niezależnie jaki owoc wybieramy możemy być pewni, że sok z cytrusów jest bardzo pożywny. Wystarczy nam wyciskać sok z jednej pomarańczy albo półtorej cytryny, by w taki sposób zagwarantować sobie dzienną dawkę witaminy C. Świeżo wyciskany sok nie musi być wyłącznie pity. Jest to również doskonały produkt, który nadaje się na przygotowywanie kosmetyków.

Pomarańcze i mandarynki może tej witaminy C nie mają tak bardzo wiele jak cytryna, ale są one doskonałą ucztą smakową i na to będzie warto zwracać uwagę. Te owoce są cenne również dlatego, że będą uzupełniać w organizmie ilość płynów. Dlatego picie świeżego soku z mandarynek czy pomarańczy jest dobre dla osób, które fizycznie są aktywne.

Pomelo to owoc, który obecnie również cieszy się sporym zainteresowaniem i jest chętnie wybierany jako źródło soku. Jest w nim bardzo wiele witaminy C, ponieważ spośród cytrusów to właśnie pomelo ma w 100 gramach produktu najwięcej witaminy C. Sok gwarantuje nam skuteczne nawodnienie organizmu, dlatego będzie się doskonale sprawdza.

Świeży sok z grejpfruta – właściwości

Cenny będzie także ten sok, który pozyskiwać będziemy z grejpfrutów. Jak się bowiem okazuje jest to taki płyn, który spożywać można praktycznie bez żadnych ograniczeń. Jest tam wiele witaminy C, ale będą również inne naprawdę cenne dla naszego organizmu składniki. Regularne picie soku z grejpfrutów to również idealne wsparcie naszego serca oraz układu moczowego. Wiele osób podkreśla, że pomoże on w walce z nadwagą. w trakcie procesu wyciskania soku uda się uwolnic również z błonnika te najcenniejsze składniki owocu.

Zobacz również