Wyciskanie soków z cytrusów.

W owocach cytrusowych znajdziemy ogromne ilości soku, który bardzo pozytywnie działa na nasz organizm. Z owoców cytrusowych możemy wydobyć zdecydowanie więcej soku, niż z jakiegokolwiek innego rodzaju owoców, warto jednak do tego użyć odpowiedniej wyciskarki do cytrusów.

Taka wyciskarka zapewni nam maksymalną ilość soku w bardzo dobrej jakości, a będzie nas to kosztowało minimalny czas pracy. Bardzo dużo zależy od jakości wyciskarki która zakupiliśmy lub właśnie zamierzamy kupić. Dobra wyciskarka pozwoli na uzyskanie nawet o 40% soku więcej, niż było to możliwe przy wyciskaniu soku w tradycyjnej sokowirówce, używając przy tym tej samej ilości owoców. Jest to bardzo dobry argument do zakupu wyciskarki, a oprócz tego dochodzi tutaj jeszcze wysoka jakość soku, zawierająca maksymalną ilość witamin i minerałów, jakie można uzyskać z cytrusów.

Jakie owoce nadają się najlepiej do przygotowania soków to zależy tylko od nas i od tego czego będziemy oczekiwać. Owoce cytrusowe zawierają bardzo dużo witaminy C, sok z nich jest prawdziwą bombą witaminową i odżywczą. Można go pić, ale także stosować jako okłady lub maseczkę upiększającą, która poprawia cerę. Najwięcej dobroczynnych właściwości ma tak naprawdę sok z cytryny i ma też najszersze zastosowanie ogólnie w domu, ale także w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Sok z cytryny nie tylko dostarcza maksymalną ilość witaminy C, która poprawia nasza odporność, poprawia krążenie w organizmie, działa znakomicie na oczyszczenie organizmu z niebezpiecznych złogów i toksyn, oraz uzupełnia poziom płynów.

wyciskane soki cytrusowe Również soki z mandarynek i pomarańczy są doskonałym źródłem witamin i innych składników odżywczych, co przyczynia się do poprawy zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Jest polecany dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ponieważ znakomicie wpływa na nawodnienie organizmu. Natomiast sok z pomelo, owocu coraz częściej spotykanego w Polsce, posiada wysoką wartość energetyczną, zawiera bardzo dużo witaminy C, a także tak samo jak poprzednicy, jest znakomitym napojem nawadniającym, a także oczyszczającym nerki i wątrobę. Nie można zapomnieć o grejpfrucie, który można spożywać bez ograniczeń i polecany jest szczególnie osobom na diecie. Sok z grejpfruta jest stosowany niemal przy wszystkich schorzeniach i polecany przez większość lekarzy.

Zobacz również