Najważniejsze czynniki wpływające na wybór wyciskarki

Gdy próbujemy odpowiedzieć na pytanie o to, jakie jest podstawowe kryterium, które należałoby przyjąć decydując się na zakup wyciskarki do soków, najczęściej zwracamy uwagę na praktyczność i jej znaczenie.

Jeszcze przed zakupem urządzenia tego typu wskazane jest udzielenie samemu sobie odpowiedzi na pytanie o to, jak często i w jakim zakresie będziemy z niego korzystać. Inne rozwiązanie jest przecież zalecane osobom, które myślą o wyciskarce jako o jednym z wielu sprzętów AGD w kuchni. Co ciekawe, często pojawia się pytanie o to, czy w takim wypadku warto w nie w ogóle inwestować. Ceny wyciskarek są dość zróżnicowane. Najtańsze możemy kupić inwestując kilkaset złotych, nie brakuje jednak i takich, które są nawet kilkanaście razy droższe. Oczywiście, cena jest wcale przypadkowa i najczęściej należy wiązać ją z funkcjonalnością urządzenia.

Podczas dokonywania zakupu dobrze jest znać nasze oczekiwania. Najczęściej liczymy na to, że wyciskarka będzie po prostu przygotowywała dla nas pożywny sok, okazuje się jednak, że pomiędzy poszczególnymi modelami istnieją dość istotne różnice w tym zakresie. Niektóre wyciskarki sprawdzają się przede wszystkim wówczas, gdy jesteśmy amatorami soków owocowych, nie radzą sobie bowiem najlepiej z nasionami, ziołami oraz większością twardych warzyw. Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami wystawianymi przez użytkowników, aby mieć pewność, że w naszym domu zagości rozwiązanie rzeczywiście funkcjonalne.

moc wyciskarki Silnik wyciskarki również stanowi element wyposażenia, który warto starannie przeanalizować. Nie ulega wątpliwości, że powinien być mocny, jego atutem musi być jednak również cicha praca. Większość modeli charakteryzuje się silnikami o zbliżonej mocy, po raz kolejny kluczowe znaczenie mają jednak szczegóły. Producenci wyciskarek mają też różne podejście do jakości oferowanych przez siebie rozwiązań. Jeśli są nam w stanie zaproponować jedynie dwu- lub trzyletnią gwarancję, może być to dla nas sygnał świadczący o tym, że nie są wcale pewni, czy wyciskarka będzie funkcjonowała o wiele dłużej.

Zobacz również