Soki świeżo wyciskane – zastosowanie w medycynie. Cz II

Niektóre soki owocowe są jednak lepsze od innych i warto częściej je wprowadzać w jadłospis. Wielu producentów lekarstw i specyfików farmaceutycznych wykorzystuje działanie i właściwości warzyw, owoców czy ziół, a my przecież możemy je sobie podać w formie najlepiej przyswajalnej przez organizm czyli w soku.

Owoce które zdecydowanie najbardziej poprawiają pracę mózgu i wszystkie procesy z tym związane, to żurawina i jagody. Owoce te działają także zdrowotnie na drogi moczowe, oczyszczając je i usuwając niebezpieczne bakterie, przez które powstaje wiele schorzeń. Sok z jagód zawiera bardzo dużą dawkę kwasów organicznych, więc lepiej jest rozcieńczyć go z woda i w ten sposób spożywać, co jest najlepszą forma podania tego rodzaju soku.

Świeży sok jagodowy potrafi także leczyć stany silnych zaparć oraz w stanach zapalnych jamy ustnej. Również lekarze okuliści zawsze polecają go swoim pacjentom, zdając sobie sprawę z możliwości leczniczych jagód. Świeżo wyciśnięty sok z jagód potrafi wpłynąć na regenerację siatkówki ocznej, co nie zawsze jest możliwe do osiągnięcia drogą farmakologiczną. Sok z jagód można stosować nawet u małych dzieci, ponieważ doskonale się przyswaja w organizmie, nie powodując żadnych ubocznych problemów. Sok z żurawiny ułatwia walkę z bakteriami E-coli, które powodują zakażenia dróg moczowych.

sok z jagód Żurawina doskonale zwalcza różne stany zapalne w naszym organizmie, szczególnie tych zaistniałych w układzie moczowym i w strefach intymnych. Świeży sok z żurawiny neutralizuje także „zły” cholesterol jaki pojawił się w organizmie, a podnosi poziom tego „dobrego”, co docenia wiele osób zagrożonych chorobami serca i układu krążenia. We współczesnej medycynie coraz częściej stosuje się soki w walce z wieloma chorobami i dolegliwościami.

Wyniki badań potwierdziły, że jest to jedna z najlepszych terapii jakie mogą przeprowadzić pacjenci. Dzieje się tak dlatego, że w sokach zawarta jest bardzo duża dawka witamin i minerałów, jakiej nie znajdziemy w żadnym innym produkcie. Soki możemy sami przygotowywać w domu, za pomocą dobrej wyciskarki, warto więc zainwestować w taki sprzęt, który zagwarantuje nam zdrowie i urodę na wiele lat.

Zobacz również