12 pokarmów, które pomagają leczyć zapalenia

Objawy i warunki wywoływane przez paciorkowce są różnorodne i liczne. Należą do nich: ból i przekrwienie zatok, zapalenie ucha środkowego, UTI, zaburzenia jelitowe, SIBO, ból gardła, stypy, trądzik torbielowaty, waginoza bakteryjna, paciorkowiec i inne. Strep może powodować wiele pozornie niezwiązanych ze sobą problemów, które wynikają z jednego lub wielu z wielu szczepów, z których wiele nie zostało odkrytych.

Na szczęście istnieje wiele pokarmów leczniczych, ziół i suplementów, które mogą pomóc w zwalczaniu stresu. Tutaj dzielę się 12 pokarmami leczniczymi, które możesz dołączyć. Dla zioła i suplementów, które pomagają zwalczać stresu (w tym dawkowanie), można przeczytać Medical Medium Liver Rescue: Odpowiedzi na egzemę, łuszczycę, cukrzycę, strep, trądzik, wylew krwi, kamienie żółciowe, stres nadnerczy, zmęczenie, tłustą wątrobę, problemy z wagą, SIBO i choroby autoimmunologiczne.

 • Sok z selera jest potężnym ekstraktem ziołowym, który natychmiast zaczyna zabijać strepę. Sok z selera najlepiej spożywać codziennie rano na pusty żołądek. Pije się 16 lub więcej uncji dziennie. Dowiedz się dokładnie, jak pomaga sok selerowy i jak pić go w Medical Medium Celery Juice: Najmocniejsza medycyna naszych czasów uzdrawia miliony ludzi na całym świecie.
 • Banany mają właściwości antybakteryjne, które są niesamowite, jeśli chodzi o zbieranie pasków i wyciąganie ich z systemu. Można je spożywać jako przekąskę, w miseczkach owocowych, koktajlach lub mieszać mrożone banany z lodami.
 • Jagody są potęgą żywności, które są świetne, aby pomóc pokonać strep w dowolnym miejscu ciała. Można je spożywać jako przekąskę, w miseczkach owocowych, koktajlach, sokach, sosach lub płatkach owsianych bezglutenowych. Można je spożywać jako przekąskę, w miseczkach owocowych, koktajlach, sokach, sosach lub płatkach owsianych bezglutenowych. Najbardziej leczniczym rodzajem jagód są dzikie jagody, zwłaszcza dzikie jagody. Jeśli możesz zbierać jagody na świeżo, zostaną one pokryte czymś, co nazywam "podwyższoną biotyką", która może dostać się do przewodu pokarmowego i stać się bronią przeciwko streptom i stanom, które powoduje, tak jak SIBO i refluks kwasowy. Jeśli nie możesz znaleźć mrożonych lub świeżych dzikich jagód, spróbuj Wild Blueberry Powder.
 • Szpinak jest fantastycznym środkiem antybakteryjnym. Szpinak pomaga stworzyć bardziej zasadowy skład żołądka poprzez podniesienie korzystnego poziomu kwasu solnego, który z kolei zabija nieproduktywne bakterie, takie jak paciorkowce, które tworzą złe kwasy odpowiedzialne za GERD i inne formy refluksu kwasowego. Ważne jest, aby jeść szpinak na surowo, a nie gotowany, aby uzyskać jego lecznicze właściwości. Spożywaj go na sałatkach, w Medical Medium Raw Spinach Soup (przepis znajdziesz na blogu), dipach, dressingach, smoothies i sokach.
 • Cebula pomaga zwalczać strepę w pęcherzu, układzie rozrodczym, jelitach i okrężnicy. Może również pomóc w leczeniu stylów gojenia, które są najczęściej spowodowane przez bakterie strep. Ciesz się nią na surowo, tak często jak to możliwe. Spożywaj go na sałatkach lub gotowanych na parze warzywach oraz w sosach, sosach lub dipach. Cebulę należy stosować w zupach, bulionach, curry, frytkach i innych produktach.
 • Czosnek ma bardzo silne właściwości antybakteryjne. W przeciwieństwie do niektórych błędnych teorii, czosnek nie zabija produktywnych bakterii w przewodzie pokarmowym. W przeciwieństwie do niektórych błędnych teorii, czosnek nie zabija produktywnych bakterii w przewodzie pokarmowym. Ciesz się nim na surowo, tak często jak to możliwe. Dwa (lub więcej) surowe ząbki czosnku dziennie są idealne do zwalczania stresu. Spożywaj go na sałatkach lub gotowanych na parze warzywach oraz w sosach, sosach i dipach. Można też po prostu zjeść surowy ząbek czosnku zgnieciony w surowym miodzie albo trochę banana lub awokado.
 • Imbir ma niesamowite zdolności odpornościowe i zwalczania zarazków oraz pomaga w ochronie i łagodzeniu stanów bakteryjnych wywołanych przez strep, a także E.coli i gronkowca. Imbir można przyprawić świeżym sokiem z innych składników lub dodać surowy korzeń imbiru do smoothies, dressingów, zup, sosu jabłkowego lub sałatek. Można również gotować ze świeżym imbirem, robić zupy, rosoły, herbaty, mieszać frytki i inne.
 • Kurkuma ma właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i antybakteryjne, które zwalczają bakterie strep. Ciesz się jak świeżym imbirem.
 • Pieprz kajenny jest bogaty w witaminę C i beta-karoten, co czyni go bronią przeciwko bakteriom strep. Pomaga również organizmowi w tworzeniu kwasu solnego w żołądku, co sprawia, że żołądek staje się bardziej wrogim środowiskiem dla bakterii. Posypać go salsą, guacamole i innymi dipami, rozkoszować się nim na sałatkach lub daniach warzywnych, a nawet włożyć szczyptę do smoothies lub soków.
 • Miód surowy zawiera substancje fitochemiczne, które pomagają zniszczyć różne odmiany bakterii paciorkowców. Jest pyszny na owocach, w sosach sałatkowych, w wodzie z cytryną lub limonką lub dodawany do smoothies i lodów owocowych.
 • Oregano jest silnym środkiem antyseptycznym i antybakteryjnym, który zabija paciorkowce. Spróbuj dodać świeżo posiekane oregano do sałatek, zup i sosu do makaronów, lub namoczyć je w wodzie na noc i wypić następnego dnia. Można też zrobić z niego gorącą herbatę ziołową. Olej z oregano można również znaleźć w formie nalewek, ekstraktu lub kapsułek w Internecie lub w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością.
 • Tymianek jest kolejnym doskonałym zołem antybakteryjnym. Jest on szczególnie pomocny jako zioło oczyszczające dla przewodu pokarmowego, gdzie zabija bakterie strep, co czyni go kluczowym ziołem dla każdego, kto ma SIBO, IBS, wzdęcia i inne warunki jelitowe. Ciesz się nim w taki sam sposób jak oregano.

Zobacz również