Zanim kupisz wyciskarkę do soków

Wyciskarki to urządzenia, które różnią się od sokowirówek, znanych już od bardzo dawna. Przede wszystkim znacząca różnica się pojawia, gdy chodzi o jakość soku. Dzieje się tak, ponieważ inne są metody działania wyciskarki.

Jak działa wyciskarka do soku?

Wyciskarka to urządzenie, które będzie nieco podobne do maszynki do mielenia, tylko tutaj mamy dużo bardziej dopasowane do siebie wałki ślimakowe, które poruszają się przez napęd ręczny albo elektryczny. W pierwszym etapie robienia soku surowiec jest gnieciony i podzielony, tak by potem można było mówić o efektywnym wyciskaniu soku. Ten wstępnie rozdrobniony surowiec może następnie przejść przez cześć miażdżącą., gdzie będzie dostawał się pod dużym ciśnieniem. W trzecim etapie lekko mokre części owoców są dociskane na sito i tak uzyskuje się pozostały tam sok.

Różnica w tym soku z wyciskarki a sokowirówki związana jest z temperaturą. Dzięki małym obrotom sok będzie utrzymywał niską temperaturę, która jest dla najważniejszych składników bardzo cenna. Dodatkowo oczekiwać można, że w ten prosty sposób uda się skutecznie pozyskiwać sok. W przypadku wirówki ruchy, które sa bardzo szybkie doprowadza do podgrzania soku i tym samym wiele tych cennych składników po prostu zostanie utraconych bezpowrotnie.

Obecnie oferowane nam wyciskarki to urządzenia, które są mocno udoskonalone i przygotowane zostały tak, ze łatwo się je składa i rozkłada i mycie nie będzie stanowić problemu. To ważna kwestia, ponieważ jeśli proces mycia wyciskarki będzie znacząco utrudniony to należy się liczyć z tym, że będzie trzeba obwiać się niestety, że do takiego urządzenia dość szybko będziemy się zniechęcać i to jak się wydaje będzie sporym problemem.

O jakości soków z wyciskarki

Jakość soku, który będzie pozyskiwany z wyciskarki jest dużo wyższa niż tego z sokowirówek. Prędkość jest tutaj zdecydowanie mniejsza, nie ma utleniania cennych składników, nie trzeba obawiać się, ż wydarzy się coś złego i ten sposób zawsze będziemy mieli smaczny, ale co jednak najważniejsze zdrowy sok dla siebie. Nowoczesne wyciskarki są tak przygotowywane, że w trakcie ich produkcji ogranicza się wykorzystywanie dodatków chemicznych, które to powodować mogą pewne zepsucie jakości tego soku, który będzie przygotowywany

Zobacz również