21 Nietoksyczne porady, aby odstraszyć komary, pająki, mrówki i inne szkodniki

Dla większości lato oznacza czas na baseny, kuchnie, targi okręgowe i wycieczki na kempingi. Ale podczas mojego ostatniego weekendu nad jeziorem roiło się od robaków i owadów, które chciały tylko ucztować na ludziach! Po tej wyprawie wróciliśmy do domu i wszyscy drapali się przez kolejne dni. To na pewno nie jest mój pomysł na letnią zabawę!

Ponieważ ja również nie lubię używać chemicznych środków odstraszających owady, które zawierają DEET, zawsze szukam bardziej naturalnych sposobów, aby trzymać robaki z dala ode mnie, mojego domu i mojego ogrodu! Jeśli jesteś taki jak ja, przeczytaj kilka wskazówek, aby naturalnie odstraszać owady, więc możesz wrócić do korzystania z lata!

21 Nietoksyczne wskazówki, jak odpychać pluskwy

1. Cedr

Jeśli masz problemy z ćmą, naturalny cedr to świetny sposób, aby trzymać je z dala. Ponieważ ćmy mają naturalną awersję do cedru, możesz kupić klocki cedru lub wióry i umieścić je w swojej szafie lub komodzie, aby utrzymać te brzydkie małe robaki od żucia przez wszystkie ubrania i inne tkaniny.

2. Skórki cytrusowe

Możesz wykorzystać skórki dowolnych owoców cytrusowych do pocierania dowolnych miejsc w Twoim domu, które często odwiedzają pająki, jak parapety czy regały z książkami. Dodatkowy atut? Skórki cytrusowe to także doskonały naturalny środek do polerowania mebli na drewniane powierzchnie!

3. Olejek eukaliptusowy z cytryny

Eksperci twierdzą, że cytrynowy olejek eukaliptusowy jest tak samo skuteczny jak DEET w odstraszaniu komarów! Olejek eukaliptusowy z cytryny może być również stosowany w celu zapobiegania ugryzieniom kleszczy jeleni.

Olejek eukaliptusowy z cytryny można kupić na tej stronie w Amazonii.

4. Czosnek

Chcesz mieć łatwy (i smaczny!) sposób, żeby trzymać komary z dala od ciebie? Po prostu zjedz dużo czosnku! Kiedy twoje ciało wyłapuje czosnek, robaki będą w stanie go wyczuć, i będą się od ciebie odsuwać! Ten sam efekt możesz uzyskać posypując czosnkowym proszkiem w domu, jeśli nie chcesz walczyć z oddechem czosnku! Przeczytaj tutaj o wielu innych zaletach czosnku.

5. Biały ocet

Masz problem z mrówkami? Wystarczy włożyć trochę białego octu do butelki z aerozolem i lekko spritzować miejsca, w których mrówki lubią przebywać. Upewnij się, że najpierw przetestowałeś roztwór, jeśli masz zamiar używać go na dywanie lub kolorowym materiale. Biały ocet ma tak wiele zastosowań w całym domu!

6. Zioła

Jeśli szukasz świetnego sposobu na zatrzymanie robaków, które kiedykolwiek dostały się do twojego domu, posadź kilka pachnących ziół wokół zarówno przednich jak i tylnych drzwi twojego domu. Nie tylko te zioła będą trzymać owady od robienia się w domu, będą one również ożywić wszystkie swoje naczynia w kuchni! Niektóre wielkie wybory to kocimiętka, trawa cytrynowa, czosnek, mięta, cytronella, bazylia, a nawet liście laurowe!

7. Utrzymuj dom w czystości

Teraz ta wskazówka nie jest tak zabawna jak niektóre inne, ale utrzymanie czystego domu jest świetnym sposobem na utrzymanie szkodników na zewnątrz. Upewniał się pylić regularnie, odkurzać i myć wszystkie powierzchnie z mydlaną wodą często utrzymywać zarazy od robić sobie w domu w twój domu!

8. Cynamon

Rozsypywanie cynamonu wokół domu to świetny sposób, aby utrzymać pluskwy na zewnątrz. Eksperci mówią, że jeśli posypiecie cynamon w linii wokół punktu wejścia robaków, nie przekroczą go!

Kolejna ciekawa wskazówka? Niektórzy ludzie mówią, że posypywanie cynamonem dziecięcych piaskownic może powstrzymać robaki przed zawieszeniem się tam również!

9. Baby Powder

Niektórzy ludzie mogą nie uważać pudru dziecięcego za naturalną substancję, ale dla mnie jest on lepszy niż DEET! Proszek dla niemowląt posypywany dookoła mówi się, że odstrasza pszczoły i osy, więc może warto pomyśleć o tym, jeśli masz te szkodniki latające wokół domu!

10. Kreda

Brzmi szalenie, ale widocznie mrówki boją się kredy! Nie bardzo się boją, ale to prawda, że będą unikać chodzenia po kredzie! Więc jeśli chcesz je trzymać z dala, narysuj wokół domu linie kredowe, a one nie będą chciały ich przekroczyć!

11. Plastry ogórków

Chcesz trzymać mrówki z dala od swoich kuchennych blatów? Po prostu pokrójcie ogórka i zostawcie go w spokoju! Mrówki tego nienawidzą, a będą się starały trzymać jak najdalej!

12. Suszarka Arkusze

To może zabrzmieć jak bajka o starych żonach, ale naprawdę działa! Umieszczenie prześcieradła suszarki w kieszeni podczas wędrówek, biwakowania lub pracy w ogrodzie może sprawić, że komary, gnaty i inne owady nie będą ci przeszkadzać! Brzmi śmiesznie, ale to o wiele łatwiejsze niż opryskiwanie sprayem na robaki, a Twoje ubrania będą pachnieć spektakularnie!

13. Cebula

Zwykła sztuczka odstraszania owadów od starszego tłumu? Pokrój trochę cebuli, wrzuć ją do miski z wodą, a robaki uciekną daleko! Możesz również użyć roślin cebuli w swoim ogrodzie jako "rośliny towarzyszące", aby nie dopuścić do tego, by robaki zaatakowały rośliny partnerskie!

14. Cukier i Soda oczyszczona

Karaluchy są naturalnie przyciągane przez cukier. Bierzemy równe ilości cukru i sody oczyszczonej, mieszamy je i posypujemy w miejscach, gdzie znajdują się płocie.

Kiedy karaluchy zjadają mieszankę z sodą cukrową, nagromadzenie się gazu wpływa na ich układ pokarmowy i zabija je.

15. Ekstrakt waniliowy

Jeśli chcesz środek odstraszający owady, który nie pachnie czosnkiem lub cebulą, ten może być świetnym wyborem! Możesz zmieszać ekstrakt waniliowy z wodą, aby uzyskać dobry zapach środka odstraszającego owady! Możesz również dodać do mieszanki ekstrakt z trawy cytrynowej, lawendy lub ekstraktów z mięty, a będziesz pachniał wspaniale podczas walki ze szkodnikami!

16. Noś lekką odzież

Prawdopodobnie masz już na sobie lekkie ubranie, ponieważ jest lato i w ogóle, rozważ również noszenie lekkiego ubrania COLORED! Komary są z jakiegoś powodu przyciągane przez ciemne, kolorowe ubrania, więc przełączanie się w górę swoje wybory mody może rzeczywiście trzymać robaki z dala!

17. Zrelaksuj się

Uspokój się, ty rysujesz robaki! Poważnie? Poważnie! Kiedy się stresujemy, albo pocimy, nasze ciała uwalniają hormony i feromony, do których przyciągają się robaki! Więc spróbuj nie ćwiczyć na zewnątrz, a jeśli musisz się stresować, zrób to w środku, w klimatyzowanym domu!

18. Olej sojowy

Olej sojowy jest zwykle używany w kuchni, ale ostatnie badania wykazały, że jest on również doskonałym środkiem odstraszającym owady! W niedawnych badaniach eksperci odkryli, że środki odstraszające owady wykonane z oleju sojowego utrzymywały komary z dala od nich przez zdumiewające 94,6 minuty, co było DROŻSZE niż jakikolwiek inny środek odstraszający na bazie roślin, który został przetestowany!

19. Citronella

Citronella jest cytrynową rośliną podobną do trawy cytrynowej, której pluskwy absolutnie nienawidzą! Ty prawdopodobnie już znasz o tym, ponieważ ono znajduje w prawie wszystkie plenerowych świecach, pochodniach i lampionach.

Ono jest jednym z najpotężniejszych naturalnych insektów repelentów! Ty możesz kupować lub robić świeczki, ale ty możesz także sadzić cytronelową trawę poza twój domem, i ty możesz kupować olej i pocierać je bezpośrednio na twój skórze!

20. Używa Bezzapachowe Toalety

Pluskwy w naturalny sposób przyciągają kwiaty i owoce, więc jeśli szamponujesz je szamponem truskawkowo-mangowym i posypujesz passiflorą, prawdopodobnie będziesz gorącym celem! Jeśli ugryzienia robaków są dla Ciebie ogromnym problemem, spróbuj zdecydować się na bezzapachowe lub bezzapachowe produkty do pielęgnacji ciała.

21. Pozbądź się wody stojącej

Komary lubią mieszkać w wodzie stojącej, więc możesz nieświadomie zapraszać je do przebywania w swoim domu.

Ta kąpiel ptaków lub basen dla dzieci na podwórku może wyglądać jak Mosquito Hilton! Trzymaj swoją trawę przyciętą krótko i pozbądź się wszelkich pojemników, które mogą być siedliskiem stagnacji wody, więc twój dom nie wydaje się być tak kuszący dla tych małych szkodników!

Zobacz również