Świeżo wyciskany sok, lekiem na zło

Wyciskanie soków w domowym zaciszu współcześnie jest bardzo modnym zabiegiem. Miejmy nadzieję, że nie będzie to tylko krótkotrwałym trendem, a nawykiem który będzie trwał wiecznie. Z prostej przyczyny, świeżo wyciskane soki są zastrzykiem codziennej dawki witamin i minerałów niezbędnych do funkcjonowania organizmu.

Półki sklepowe uginają się od kartonów, butelek soków. Na etykietach znaleźć można informacje o tym, że te napoje nie zawierają żadnych konserwantów, zbędnego cukru. Nierzadko są to tylko puste hasła reklamowe, będące odpowiedzią na zdrowe treny. Trzeba pamiętać, że wybierając gotowe soki bardzo często mamy do czynienia z sokiem wyciśniętym z zepsutych owoców, nie nadających się do sprzedaży. Ten produkt bardzo niskiej jakości, jest również oferowany w nieproporcjonalnie wysokiej cenie. Dlatego warto podjąć próbę wyciskania owoców w domowym zaciszu, warto jednak posłużyć się odpowiednimi narzędziami.

Tu, wymienić można zasadniczo dwa: sokowirówkę oraz wyciskarkę. Jak spośród tych produktów wybrać właściwie. Wybór może ułatwić zapoznanie się z zasadami funkcjonowania tych urządzeń. Wyciskarka. Jak sama nazwa wskazuje, wyciska surowiec za pomocą precyzyjnych ślimaków. Proces pozyskiwania soku, składa się na kilka etapów. W rezultacie, owoc zmiażdżony jest do ostatniej kropelki. Wraz z każdą kroplą soku, pozyskuje się zastrzyk cennych wartości odżywczych, bowiem dzięki wolnoobrotowemu systemowi, witaminy, minerały nie ulegają destrukcji. Jeśli chodzi o wady, tu można wyróżnić dwie.

urządzenia do wyciskania soków Pierwszą z nich jest to, że wyciskanie soku za pośrednictwem wyciskarki to proces nieco dłuższy. Kolejną ciemną stroną jest cena, wysoka w stosunku do innych urządzeń tego typu. Jednak tak naprawdę zakup wyciskarki jest inwestycją we własne zdrowie, która z pewnością się opłaci. w sklepach znaleźć można również sokowirówki. Jednakże, nie da się ukryć że uchodzą one za sprzęt nieco podstarzały. Ich największą zaletą jest to, że dają możliwość pozyskiwania nektaru w bardzo krótkim czasie. Trzeba tu zaznaczyć, że nie będzie to pełnowartościowy sok, a jedynie napój pozbawiony witamin i minerałów.

Zobacz również